Cyriax (IAOM)

📌 International Academy of Orthopedic Medicine (IAOM) opracowała system diagnostyczno - terapeutyczny z dziedziny Medycyny Ortopedycznej i Terapii Manualnej. Powstał w 1978 roku z inicjatywy znakomitych specjalistów J. Cyriax‘a i D. Winkel’a. IAOM nieprzerwanie współpracuje z klinikami ortopedyczno – neurologicznymi, oraz bierze udział w programach badawczych, dzięki czemu program szkoleń, oparty na wiedzy i doświadczeniu Jamesa Cyriax’a i innych specjalistów w zakresie ortopedii i rehabilitacji, jest cały czas aktualizowany i uzupełniany przez wyniki badań z dziedziny biomechaniki, medycyny i Terapii Manualnej.

✅ Podczas terapii w/g założeń IAOM, za pomocą technik:

  • mobilizacji lub manipulacji stawów,

  • neuromobilizacji,

  • pracy na tkankach miękkich (masaż poprzeczny)

  • plastrowania (taping),

przywraca się zaburzoną mechanikę stawów i tkanek, co prowadzi do ustąpienia lub zmniejszenia bólu i zwiększenia zakresu ruchu.

✅ Oprócz technik Terapii Manualnej, leczenie w/g zaleceń IAOM obejmuje program treningowy, który w zależności od potrzeb ma na celu odżywienie i regeneracje usprawnianego stawu lub tkanek miękkich (trening kolagenowy), usprawnienie propriocepcji (czucie głębokie), poprawę wzorca posturalnego (trening sensomotoryczny) lub przywrócenie prawidłowej siły i masy mięśniowej (trening siłowy).

👆 Terapia w/g IAOM pomaga w powrocie do sprawności w krótszym czasie (po kontuzji , urazie, operacji)...

📑 Wskazania do stosowania terapii w/g IAOM to schorzenia układu mięśniowo - szkieletowego oraz stany po urazach i operacjach ortopedycznych.

Autor jest absolwentem pełnego cyklu szkoleń w zakresie Nieinwazyjnej Medycyny Ortopedycznej (IAOM) i posiada 10-cio letnie doświadczenie w stosowaniu tej metody.


Zapraszam do gabinetu